Srdečně zveme na koncert vokálně instrumentálního souboru REGNIS. V neděli 11. června od 16 hodin v našem kostele sv. Archanděla Michaela ve Smržovce.

11.06.2017 16:00

Srdečně zveme na koncert vokálně instrumentálního souboru REGNIS.

V neděli 11. června od 16 hodin v našem kostele.

Přijďte si poslechnout významné díla z baroka a současnosti skladatele Heinricha Ignaze Franze Bibera,

rodáka ze  Stráže pod Ralskem (1644 – 1704) a současného skladatele Marka Štryncla rodáka z Jablonce n. Nisou, vedoucího souboru Musica Florea (nar. 1974) .

Dobrovolné vstupné bude věnováno na další opravy kostela.

 

Regnis – komorní soubor

 

Komorní soubor Regnis vznikl v Liberci v září roku 2005 jako skupina sedmi mladých lidí, kteří si chtěli společně zazpívat. Po krátkém čase, kdy sbor fungoval bez sbormistra a uměleckého vedení, se ujala sboru zakládající členka Kristýna Stoklasová. Vedle vokální složky vznikl také komorní orchestr, který sbor pravidelně doprovází, ale provádí i své samostatné projekty.

Hlavní zájmovou oblastí souboru se stala dobová interpretace hudby období renesance, baroka a klasicismu, které se v současné době věnuje.

Soubor účinkuje při různých příležitostech a pořádá též benefiční koncerty. Z jejich činnosti lze vybrat např. účast na renomovaném závodu Jizerská 450, v Praze v sále Hlaholu, v Parlamentu ČR nebo na hradě Točník v rámci festivalu Musica Iuvenalis. V Kutné Hoře si zazpíval v kostele sv. Jakuba při 60. založení místní farnosti. K dalším úspěchům patří též nominace k hudebnímu doprovodu při slavnosti inaugurace nového arcibiskupa Dominika Duky v dubnu 2010.

V našem kostele vystoupili v roce 2015 na jarním a na vánočním koncertu, a to s velkým úspěchem, zejména při vánočním koncertu známými skladbami J.J.Ryby, W.A. Mozarta a A.V.Michny.

V současnosti členové souboru spolupracují se sborem Collegium, který je součástí profesionálního souboru Musica Florea. S tímto souborem se účastnili významných akcí – Pražské jaro 2013 (Chrám sv. Víta), projekt Hlasy světla skladatele Robeta Jíši (orchestr FOK, Christian Johston, BoniPueri, Tam Tam Orchestra).

Na podzim r. 2013 Regnis hostil významného kontrabasového virtuosa Luise Cojala ze Španělska a provedl s ním tři společné orchestry – v Praze, Liberci a Žitavě.

 

Přijďte si poslechnout melodie jizerských rodáků v podání smíšeného souboru za doprovodu komorního orchestr a pod vedením sympatické Kristýny Stoklasové.                                                                                   

 

Kontakt

Spolek Michael Spolek Michael
Věra Koulová - předsedkyně
Občanská 322
468 51 Smržovka

Tvorba webu, editace - Martin Jakoubek
email: 455455@seznam.cz

Děkujeme všem, kteří přispíváte na opravy kostela finančními dary nebo provedenými pracemi. Děkujeme samozřejmě městu Smržovka a jsme vděčni pracovníkům všech odborům městského úřadu za aktivní pomoc, kterou nám poskytují celoročně.

Veřejná sbírka pokračuje.
Budeme proto vděční za každý obnos,
který pošlete na účet 268250895 / 0300
nebo odevzdáte do pokladniček a ujišťujeme Vás ,
že veškeré prostředky budou použity výhradně na opravu našeho kostela.
603743968 - Věra Koulová ivkoula@seznam.cz